رفتن به نوشته‌ها

اگوست Escoffier – یک افسانه در آشپز ژاکت

[ad_1]

اگوست Escoffier – آشپز رستوران, آشپزی, نویسنده و یک چهره افسانه ای در میان gourmets و سرآشپزها – متولد شد و در 28 اكتبر 1846 در Villeneuve-Loubet فرانسه. Escoffier یکی از چهره های اصلی در توسعه و تعمیم مدرن غذاهای فرانسوی. بسیاری از Escoffier روش مبتنی بود بر که از آنتوان Careme که تا به حال مدون فرانسوی طراز; اما Escoffier منحصر به فرد دستاورد آن برای ساده سازی و به روز رسانی Careme را مزین و استادانه درست شده ، علاوه بر این بسیاری از دستور العمل های است که او ثبت و اختراع خود یکی از Escoffier مهم ترین کمک به بالا بردن پخت و پز به وضعیت بسیار مورد احترام حرفه ای با معرفی سازمان و نظم و انضباط به آشپزخانه خود را با این تیپ de cuisine سیستم هر بخش از آن اجرا شد توسط یک آشپز د partie.

پس از اخراج از شغل خود در لندن Savoy Hotel در سال 1897 به همراه دیپلم, César ریتز بود که متهم به سرقت بیش از 3000 پوند در ارواح و شراب (Escoffier نبود دخیل در این سرقت شد اما متهم از دریافت هدیه از پیچ را فروشنده), Escoffier رفت و به کار در عمده فروشی صحن برای هتل ریتز توسعه شرکت. Escoffier راه اندازی هتل ها و آشپزخانه و استخدام خود را سرآشپزها برای اولین بار ریتز پاریس در سال 1898 و یک سال بعد برای کارلتون هتل در لندن که به سرعت به خود جلب کرد بسیاری از پیچ را در جامعه بالا مشتریان به دور است. علاوه بر طراز آن ریتز پاریس ارائه شده برای ناهار و شام و چای و در ریتز به زودی یک مد پاریس – و بعد از آن در لندن – موسسه اگر چه Escoffier در بر داشت ایده ناراحت کننده. “چگونه می تواند شما را از خوردن کیک و شیرینی و مربا و سپس لذت بردن از شام – پادشاه وعده های غذایی – اما یک یا دو ساعت بعد ؟ چگونه می تواند شما را درک پخت و پز غذا یا شراب؟” یک نویسنده برای تایمز لندن یک بار به یاد می آورد به یاد ماندنی Escoffier جشن در کارلتون که آشپز دستور داده بود میز و دکوراسیون صورتی و سفید گل رز با برگ نقره ای که با تشکیل یک پس زمینه صورتی و سفید شام: نوعی ابگوشت سبزی دار روسی, Filets ده مرغ لا فلفل قرمز برای غذای اصلی و Agneau د کرم برای بالا توجه داشته باشید. Escoffier شاهکار بود Le Guide Culinaireمنتشر شده در سال 1903 و هنوز هم در حال استفاده به عنوان یک مرجع مهم کار امروز هر دو به عنوان یک کتاب آشپزی و به عنوان یک کتاب درسی در هنر پخت و پز.

Escoffier ملاقات, آلمانی, قیصر ویلهلم دوم در یک اسپا مدرسه در اس اس Imperatorیکی از بزرگترین هامبورگ-Amerika اقیانوس آستر در سال 1913. این Imperator‘s آشپزخانه اجرا شده توسط ریتز-کارلتون که ایجاد شده بود دقیق مثل Escoffier لندن کارلتون رستوران در هیئت مدیره. Escoffier شخصا نظارت Imperator‘s kitchen طول قیصر ویلهلم سفر به فرانسه و او در خدمت 146 آلمانی بزرگان زیادی در چند دوره ناهار در بعد از ظهر و به یاد ماندنی ضیافت آن شب. دسر بود قیصر مورد علاقه توت فرنگی, پودینگ که Escoffier به نام fraises Imperator برای این مناسبت است. قیصر بسیار تحت تاثیر قرار گرفت و اصرار داشت در جلسه Escoffier روز بعد پس از صرف صبحانه. با توجه به افسانه قیصر گفت: به Escoffier “من ممکن است امپراتور آلمان, اما شما در حال امپراتور از سرآشپزها.” این سخن گفتن بود و اغلب به نقل از مطبوعات که بیشتر تاسیس Escoffier شهرت فرانسه بی چون و چرای از پیش برجسته آشپز. پس از ریتز بازنشستگی در سال 1906 Escoffier زد کارلتون تا زمانی که او بازنشسته خود را در سال 1920. او ادامه داد: برای نظارت بر آشپزخانه از طریق پایان جنگ جهانی اول که در آن او جوانترین پسر کشته شد در عمل است. Escoffier درگذشت در مونته کارلو در فوریه 12, 1935, فقط چند روز پس از همسرش فوت کرده است. مطبوعات فرانسه با اشاره به Escoffier در زمان خود به عنوان امپراتور جهان و آشپزخانه; و او از پیش برجسته در آشپز قنتد, ژاکت در فرانسه در اوایل قرن بیستم و پیشرو از زمان شور برای طراز. Escoffier بسیاری از دستور العمل های خود را و تکنیک و رویکرد خود را به آشپزخانه مدیریت بسیار با نفوذ به این روز اتخاذ شده توسط رستوران ها و سرآشپزها در سراسر جهان است.

[ad_2]

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.