رفتن به نوشته‌ها

سوند فولی چه مزایایی دارد؟

اطمینان حاصل کنید که نور مناسب برای انجام این روش وجود دارد. سوند فولی 3راه 3. هنگامی که فشار منفی ایجاد می کنید ، اطمینان حاصل کنید که داخل لوله سوند از جایی که بیرون می آید ، نازک تر می شود . سوند فولی یک لوله نازک و استریل است که درون مثانه قرار گرفته و ادرار را تخلیه می کند.سوند فولی را می توان برای مدت زیادی در مثانه جای داد از این رو به آن سوند داخلی نیز میگویند. سوند فولی یا کاتتر فولی یک لوله نازک و استریل است که برای تخلیه ادرار در مثانه قرار می گیرد و از آن جایی که این سوند می تواند برای مدتی در مثانه باقی بماند، سوند ساکن نیز نامیده می شود. فقط در موارد ضروری کاتترهای ساکن را وارد کنید و در اسرع وقت آن را خارج کنید.

قیمت سوند فولی سه راه

قبل و بعد از دست زدن به سوند یا کیسه ادرار، دستهای خود را با آب و صابون بشویید. علاوه بر تنگی های گسترده ای که در اثر کوتاهی های صورت گرفته در آی سی یو، در نای من تشکیل شده است، به مرور زمان و در اثر ساکشن نیز تنگی هایی بر تنگی های قبل افزوده شده است، بطوری که قبلا فاصله ی آخرین تنگی با کارینا (محل انشعاب دو نایژه) ۳ سانت بود، و بعد شد ۱ سانت، و اکنون ۷ میلیمتر می باشد! فرد ممکن است فقط برای مدت کوتاهی پس از جراحی برای تخلیه مثانه به سوند نیاز داشته باشد. با وجود اینکه به سوند فولی سوند دائمی گفته میشود، به این معنی نیست که نیازی به تعویض آن وجود ندارد. اگر کل سوند حاوی ادرار باشد به این معنی است که مثانه تخلیه شده و می توانیم مجدد سوند را داخل کنیم. ساکشن دستگاهی است مکنده، با مکانیسم کار جارو برقی، که ترشحات ریه ی بیماری را که دارای یکی از انواع لوله های تنفسی است تخلیه می کند.

لازم به ذکر است این کار را باید با دست بدون دستکش استریل انجام داد، سپس گلوله های پنبه را با پنس بر می داریم و ترشحات آلت تناسلی را از بالا به پایین تمیز می کنیم و باید برای هر قسمت از پنبه جداگانه استفاده نمود. ضمنا، سوراخ های سر سوند فولی نسبت به نلاتون، درشت تر است و در قسمت پایین تری قرار دارد، در نتیجه هم مکش موثرتری ایجاد می کند و هم زودتر به ترشحات می رسد، و در کل تخلیه ی ترشحات زودتر و راحت تر انجام می گیرد. در انتهای سوند فولی یک بالون یا حباب قرار دارد که هنگام قرار گرفتن سوند در مثانه از مایع استریل پر شده و مانع از خروج سوند از مثانه میشود. در هر دو گروه پس از خروج فولی عفونت ادراری با انجام کشت و تجزیه ادرار بررسی میشود.

هنگامی که ادرار بیمار جریان پیدا کرد سوند را 2 سانتی متر دیگر داخل می کنیم. • همیشه این مسئله را باید رعایت کنید که سطح کیسه ادرار از سطح مثانه کمتر باشد و قبل از اینکه کیسه ادرار 100% پر شود، باید آنرا تخلیه و یا جایگزین کنید. البته باید مراقب باشید که فشار آب زیاد به سوند وارد نشود زیرا ممکن است به آن آسیب برساند. یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، توجه به نوع سوند در هنگام خرید آن است. خرید سوند فولی سه راه تجهیزات پزشکی آبی سلامت.

خرید سوند فولی سه راه1. خرید دستگاه تعویض روغن ماشین ،قیمت تجهیزات دستگاه تعویض روغنی يكشنبه، ۲۳ تير ۱۳۹۸. نصب سوند برای بانوان نسبت به آقایان تا حدودی پیچیده تر است و نیازمند تجهیزات بیشتری است و ما با به روز ترین تجهیزات پزشکی، نصب سوند برای بانوان با هر سنی در منزل را انجام می دهیم. حال می رسیم به مرحله وارد کردن سوند، با دستی که دارای دستکش استریل است سوند آغشته به ماده لغزنده را برمی داریم و آن را در دهانه پیشآبراه فرو می کنیم و تا حداکثر 7 سانتی متر داخل می کنیم. این عمل حداکثر سه بار تکرار می شود و آلت تناسلی از بالا به پایین به وسیله چند پنبه در سه مرحله تمیز می شود. در صورتیکه بیمار دچار انسداد نشده و جریان ادرار برقرار باشد و نشت و عفونت ادرار وجود نداشته باشد، باید حداکثر ۱۴ روز پس از جایگذاری، سوند ادراری داخلی (فولی) تعویض شود.

سوند فولی چیستکاتتر فولی یک لوله نازک و استریل است که به منظور تخلیه ادرار از مثانه استفاده می گردد. ایده ی استفاده از سوند فولی به جای نلاتون را یک اینترن به ما داد؛ به این صورت که، این دفعه نه، دفعه ی پیش هم نه، دفعه ی پیشتری که برای تعویض لوله ی تنفسی ام به بیمارستان رفته بودم، یعنی همان دفعه ای که ۴ بار رفتم اتاق عمل! هنگامى كه سونوگرافى تمام شد، تكنسين ژل را از روى بدن شما پاك خواهد كرد. مرکز خدمات پرستاری تریتا با سالها تجربه در ارائه خدمات پرستاری مرکزی معتبر است که پرستارانی با مهارت بالا و قابل اطمینان به محل شما اعزام میکند. سرنگ و لوله را مستقیم بالا بیاورید تا نمک از طریق لوله عبور کند.

اما این را هم بگویم که محققان در تلاش هستند تا نای مصنوعی تولید کنند… افرادی که به علت بیماری خود مجبور به استفاده طولانی مدت از سوند ادراری هستند، در معرض خطر ابتلا به عفونت ادراری میباشند؛ علاوه بر این خطر انسداد نیز آنها تهدید میکند. مردان اغلب سوندهای کاندوم را به سوندهای داخلی ادرار ترجیح می دهند؛ زیرا استفاده از آنها راحت تر است. پس از اینکه سوند کاملا به ماده مذکور آغشته شد آن را داخل سینی می گذاریم و به سراغ پنبه ها می رویم. هرچند که آن سوند هم درست داخل نرفت، اما ایده ی استفاده از سوند فولی برای ساکشن را در ذهن من خوب فرو برد، و ما هم پس از کسب اجازه از پزشک معالج و اطمینان یافتن از اینکه سوند فولی ایجاد عفونت نخواهد کرد، این ایده را عملی ساختیم.

سوند فولی 3راه

البته دیگر دنبال مارک هامبورگ هم نگردید که من خودم ۸ تای آخر موجود در بازار را هفته ی پیش خریدم! سوند فولی (سوند ادراری ایندولینگ) با استفاده از یک بالون در نوک که با آب استریل پر میشود، حفظ میگردد. نوک اکثر سوند ها صاف و مستقیم است ( مانند مدل های whistle-tip و Robinson ) و از این نوع سوند برای سوند گذاری ها متناوب ، یعنی سوند هایی که بلافاصله پس از تخلیه ی مثانه برداشته می شوند ، استفاده می شود . از سوند فولی بسته به نوع بیماری به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت میتوان استفاده کرد. در مطلب مربوط به تراکستومی توضیح داده ام که تنگی تراشه یا همان نای، یکی از عوارض لوله گذاری داخل تراشه و عدم رسیدگی های لازم نسبت به این مسئله می باشد، که موجب از بین رفتن بخشی از سلول های نای و تخریب آن می شود.

در اینجا به مراحل نصب سوند می رسیم، سینی سونداژ را باز کرده، پارچه استریل را بر می داریم و آن را بین دو ران و تا حدودی زیر باسن بیمار می گذاریم. سوند بیمار را پرستار در طی روز باید دوبار تمیز نماید. پرستار باید مراقب باشد تا بیمار در طول روز به میزان کافی مایعات بنوشد. استفاده از این نوع سوند، راحت بوده و کمترین میزان ابتلا به عفونت و زخم های ناشی از استفاده از سوند را در پی دارد. بچه هایی که جراحی برای عمل هیپوسپادیاس (مجرا در محل غیر طبیعی) داشته اند و مردانی که سابقه عمل جراحی گذاشتن وسیله نعوظ در آلت داشته اند، شانس ابتلا به تنگی مجرا را خواهند داشت. در ادامه پارچه استریل دوم را که دارای یک سوراخ ریز است را بر میداریم و بر روی آلت تناسلی قرار می دهیم، به گونه ای که سوراخ ریز کاملا روی پیشابراه قرار گیرد.

سوند فولی سه راهانواع سوند فولیدر جراحی شکم نیز استفاده می شود.نمونه ایی از سوند فولیسوند نلاتون: سوند نلاتونیا سوند­های یکبارمصرف از جمله سوند هایی هستند که مانند انواع سوند فولیبیشتر در بخش اورژانس و زمانی که بیمار در حالت طبیعی خود نباشد مورد استفاده قرار می­گیرد. لازم به ذکر است که سوند یکی از مهم ترین و کاربردی ترین لوازم و تجهیزات پزشکی می باشد که امروزه در تمامی سطح دنیا از آن استفاده می شود. سرگیجه. در صورت مشاهده این علائم ما می توانیم با استفاده از به روز ترین تجهیزات پزشکی اقدام به رفع آن در کوتاه ترین زمان کنیم. استفاده از کاتترهای کاندوم به طور کلی راحت تر هستند و عوارض کمتری برای ابتلا به عفونت دارند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *