رفتن به نوشته‌ها

نحوه تولید و ساخت میلگرد

نورد بر روی فولاد یکی از کارهای متداول است. قیمت میلگرد ادامه مطلب یکی از روش های تشکیل فلزات فرآیند نورد است. به عبارت دیگر ، فرایند تغییر شکل واکس های فلزی با عبور از بین غلطک ها نورد نامیده می شود که به دو شکل گرم و سرد صورت می گیرد.

نورد سرد: تغییر شکل فلز در دمای محیط قیمت میلگرد

نورد گرم: تغییر شکل در دمای بالاتر از دمای محیط و زیر دمای ذوب فلز

نورد یکی از رایج ترین فرآوری های فلزکاری است قیمت میلگرد زیرا تولید آن زیاد است و کنترل محصول نهایی دقیق است. در تغییر شکل فلز بین غلطک ها و در نتیجه اعمال فشار بر روی غلطک ها ، بسیاری از فشارهای فشاری بر روی قسمت اعمال می شود. نیروهای اصطکاک همچنین باعث می شوند فلز به داخل غلطک ها کشیده شود. قیمت میلگرد اولین تبدیل شمش به شمش و شمش عموما با نورد گرم انجام می شود. با ادامه کار نورد گرم میلگرد صفحه ، سیم لوله ریلی یا سایر اشکال ساختاری شکل می گیرد.

نمونه ای از رول های زنانه قیمت میلگرد

خطوط تولید نورد بسته به فضای موجود و همچنین تناژ مورد نظر ، نیاز به طراحی خاص خود دارند. در این پروژه خط تولید را شرح می دهیم:

ابتدا شمع ها را باید در کوره ها وارد کنید ، جایی که دمای کوره ها تا 1100 درجه سانتیگراد باشد.

پس از رسیدن به دمای مطلوب ، شمش ها برای نورد به خط تولید ارسال می شوند ، سپس شمشهای پخته شده روی رول ها قرار می گیرند و به مرحله قایق سواری هدایت می شوند. قیمت میلگرد مرحله قایق رانی قطر شمش ها را در سه مرحله کاهش می دهد و طول آن را افزایش می دهد. و بعد از مرحله قایقرانی (غرفه) (نورد غلتکی) قرار دارد. این مرحله از 10-18 تا ایستاده با کالیبر مشخص مشخص شده است. میلگردهای تولید شده در طول های خاصی استفاده می شوند که معمولاً برش های 24 یا 36 متر دارند. سپس ، میلگردهای تولید شده در گیوتینهای بسته بندی به طول 12 قیمت میلگرد متر طبق استاندارد ایران ایزیری برش داده می شوند و در مرحله آخر به شکل 2 بسته نرم افزاری. قیمت میلگرد تن ها بسته بندی شده است.

مطابق استاندارد Iziri در ایران ، میلگردها در دو نوع A II و A III تولید می شوند که مستقیماً روی خط نورد رها می شوند تا میلگرد A II تولید شود ، اما برای تولید میلگرد A III توسط فرآیند دیگری قیمت میلگرد به نام goucheng (خنک کننده) تولید می شود. (خنک کننده معمولاً با پاشیدن آب یا در معرض قرار دادن میلگرد در هوا) انجام می شود و پس از ردیف میلگرد استفاده می شود که در نهایت محصول را به رنگ سیاه تبدیل می کند.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.