رفتن به نوشته‌ها

نهایی راحتی مواد غذایی:: چگونه خامه, پاستا آلفردو

[ad_1]

پاستا با خامه غنی و سس آلفردو یکی از مهمترین و منحط زیاده و لذت بخش – مواد غذایی راحتی رفتن. خالص, کره, خامه سنگین و مرزه پارمسان پنیر ذوب شده را با هم مخلوط کاملا پخته شده al dente رشته فرنگی و بالا انباشت اشیاء بدست آمده در یک لذیذ موند. سخاوتمندانه گرد تازه و ترک خورده فلفل سیاه crowning را لمس کنید. Mmmm. چه چیزی می تواند بهتر ، اگر شما در خلق و خوی برای یک طعم و مزه غنی درمان, پاستا, آلفردو بازدید نقطه. برای افزایش ارزش غذایی این غذا اضافه کنید تازه فصلی سبزیجات و پروتئین بدون چربی مانند مرغ کبابی یا میگو. اما شما مانند آلفردو آن را دلپذیر خدمت خالص آشپزی شادی.

افسانه آن است که پاستا آلفردو سرچشمه در رم در سال 1914 توسط یک رستوران با نام آلفرد دی Lelio. خود نسخه در اصل برای همسر باردار خود شد بسیار ساده تر را ظرف فقط با استفاده از سه با کیفیت بالا مواد لازم: کره و پنیر پارمسان و تازه فلفل سیاه و سفید. گرم ماکارونی و یک چلپ چلوپ از نشاسته آب پاستا را ذوب کره و پنیر و فرم ساده اما خوشمزه در ظرف. او در نهایت افتتاح یک رستوران در نیویورک است که در آن ایتالیایی-نسخه آمریکایی ساخته شده با کرم و آمد به معروف. در ایتالیا آن است که هنوز هم ساخته شده فقط با کره و پنیر.

پاستا آلفردو ما امروز می دانیم که غنی ظرف اغلب ساخته شده با سیر و موسیر و علاوه بر این از سنگین, کرم, کرم fraîche, پنیر خامه ای و یا حتی یک سس بشامل. وجود طیف گسترده ای از دستور العمل ها و روش های پخت و پز را انتخاب کنید.

این دستور العمل به شرح زیر آلفردو دی Lelio این روش ساده اما می افزاید: به اندازه کافی سنگین کرم و ضروری است که چلپ چلوپ از نشاسته ماکارونی آب برای رسیدن به غنی و متراکم و بسیار نرم و کرمی بوده و بنابراین ضروری به مدرن ظرف.

مواد لازم: خدمت 4 برای شام, 6 برای ناهار 8 به عنوان یک ظرف سمت

· 1 پوند ماکارونی. تازه فتوچینی tagliatelle یا لینگوینی ایده آل است.

· 1/2 فنجان (1 چوب) شور کره

· 1 کوچک موسیر خرد شده (اختیاری)

· 2 حبه سیر ،

· 2 فنجان (1 لیتر) خامه سنگین یا شلاق کرم

· 2 فنجان پنیر پارمسان تازه رنده شده

· سخاوتمندانه تعداد انگشت شماری از جعفری تازه ایتالیایی شسته و خشک شده و خرد شده. (ذخیره یک چند عدد برای تزیین)

· نمک و مقدار زیادی از هوای تازه-cracked فلفل سیاه

دستورالعمل

1. قرار دادن یک, بزرگ, عمیق قابلمه آب سرد به جوش. (با استفاده از حداقل 4 لیتر یا لیتر در هر پوند از ماکارونی.)

2. هنگامی که آب در جوش نورد اضافه کردن 2 قاشق غذا خوری آید تپه از نمک و رها کردن در ماکارونی.

3. آوردن آب به جوش گاه تکان دهنده برای جلوگیری از چسبیدن.

4. طبخ پاستا با توجه به بسته و یا تا زمانی که فقط al dente (فقط به نیش شرکت).

5. اگر اضافه کردن خام یا سبزیجات منجمد اضافه کردن آنها را 2 دقیقه قبل از پاستا است که انجام می شود و تخلیه همه آنها را با هم. این را آهسته روند پخت و پز بنابراین بررسی ماکارونی با دقت قبل از تخلیه.

6. به عنوان آشپز پاستا, ذوب کره را در یک ماهی تابه بزرگ روی حرارت متوسط.

7. اضافه کردن موسیر خرد و طبخ برای 2 دقیقه تکان دهنده به آرامی.

8. سیر را اضافه کنید و هم بزنید برای یک دقیقه یا دو تا معطر. (اجازه ندهید که سیر قهوه ای و یا سوختگی و یا آن را تبدیل به تلخ!)

9. اضافه کردن خامه و هم بزنید با هم. حرارت سس خامه تا زمانی که آن را فقط شامپانی در اطراف لبه های. اجازه نمی دهد آن را به جوش آورد! اضافه کردن نیمی از پنیر و هم بزنید تا مخلوط به عنوان آن ذوب می شود. فصل آرامی را با نمک و فلفل. پاک کردن سس از گرما هنگامی که گرم است.

10. یک دقیقه قبل از پاستا است که انجام می شود دقت رزرو نیم فنجان نشاسته ماکارونی آب و کنار بگذارید.

11. تخلیه ماکارونی را در صافی اضافه کنید و آن را دوباره به قابلمه داغ, کردن گرما. اضافه کردن در سس خامه. با استفاده از یک کاردک به خراش لبه قابلمه به هر قطره از deliciousness!

12. بازی شیر یا خط پاستا و سس خامه با هم تا زمانی که این رشته به طور کامل پوشش داده شده است. اضافه کردن نیمی از باقی مانده پنیر رنده شده و مخلوط با هم.

13. اضافه کردن این سایت متعلق به آب پاستا, چلپ چلوپ در یک زمان برای صاف کردن سس کننده پوست شادابی و قوام.

14. اضافه کردن تازه خرد شده, جعفری, شیر یا خط را به سرعت و صفحه. بالا با مرغ یا میگو اگر با استفاده از.

15. چاشنی زدن با یک مقدار سخاوتمندانه از تازه ترک خورده فلفل سیاه باقی مانده پنیر رنده شده و چند عدد جعفری. بلافاصله خدمت.

یک بشقاب پاستا آلفردو نهایی تجربه la dolce vitaشیرین زندگی, بنابراین مطمئن شوید که به آرامی غذا خوردن و مزه مزه کردن هر نیش. قدردانی نفیس “احساس” از al dente ماکارونیاین خامه, سس سیر و نیش تازه-فلفل ترک خورده. Perfetto!

Buon appetito!

[ad_2]

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *