رفتن به نوشته‌ها

ویتنامی فو قوانین و مقررات

[ad_1]

ویتنامی pho یک ظرف آسان به بلند کردن و لذت بردن از. به بازی گاه به گاه, کسی که شام میخورد مصرف فو تنها نیاز به توانایی خود را به محل سفارش خود را و نگه chopsticks و قاشق را در دست خود را. برای کسانی که آماده برای چیزی بیشتر فو قوانین و مقررات خود را هدف بعدی. وجود آداب و رسوم خاص به دنبال در حالی که سایر پروتکل ها از چپ به فرد تفسیر و انتخاب است. در اینجا مجموعه ای از pho آداب معاشرت به کمک شما می آیند و نزدیک به فو و ویتنام فرهنگ است. اگر در شک فقط به یاد داشته باشید یک چیز است: احترام به بزرگان می رود راه طولانی.

من فرض کنید شما در حال حاضر مهارت با یک جفت از chopsticks بنابراین در اینجا ما بروید.

“نشستن” قوانین و مقررات

قبل از هر کس نشسته نگاهی به جدول خود را و چیدمان صندلی. تصمیم می گیرید که در آن سر میز است (و یا مهم ترین حالت نشسته) و عملکرد به ارشد و یا احترام ترین فرد در گروه. اما آن را پیچیده تر می شود. اگر وجود دارد بسیار مورد احترام نر (بدون در نظر گرفتن سن) سپس او ممکن است یکی به “صندلی.” اگر شما مطمئن نیستید که فقط فراموش امن نکته: قطع و اجازه دهید همه چیز را به محل سقوط. کسی از شما می خواهد به نشستن در جایی است که چیزی است که شما می خواهید. آسان است.

“سفارش فو” قوانین و مقررات

آداب معاشرت برای سفارش فو نسبتا ساده است. برای اولین بار فو شام پیدا کردن خودتان به تنهایی در یک pho رستوران کمی کمک از جهت یادداشت برداری است که به وضوح مورد نیاز است. نیازی به گفتن نیست اگر شما در یک گروه و سپس با کمک از یک دوست با تجربه آشکار است. با تجربه فو شام, شما احتمالا می دانید آنچه شما انجام می دهند. در هر صورت آن را مناسب برای اجازه دهید بیشتر از اعضای ارشد گروه سفارش ابتدا. این است که مطابق با “احترام به بزرگان” نظر قبلا مورد بحث است. هر کس دیگری می توانید سفارشات خود را به نوبه خود و جوانان ” غذاهایی می توان با یکی از بزرگسالان است.

“پاک کردن Chopsticks و قاشق” قوانین و مقررات

آن را به یک عادت برای بسیاری از ویتنام فو شام به پاک کردن خود chopsticks و قاشق قبل از غذا خوردن خود فو در رستوران. برخی از خواهد شروع به انجام این کار به عنوان به زودی به عنوان آنها در پشت میز نشستن و حتی قبل از سفارش. این یک عادت قدیمی فو بودن خیابان مواد غذایی برای طبقه کارگر در ویتنام و عادات قدیمی سخت مرگ. اما نگران نباشید معمولی خود را به محله ها و رستوران ها استفاده می شود به ویتنام مشتریان انجام این کار است. آنها از ذهن نیست که این لزوما منعکس کننده در رستوران بهداشتی بیماری است. در واقع می توان آن را نشانه ای از مشتری “ساخت خودش در خانه” و آن را خوب است برای رستوران به خصوص اگر آن را یک مشتری دائمی.

مترقی رستوران بسیار آگاهانه از تصویر که پاک chopsticks می دهد به مغازه های خود را. آنها می خواهم نه پاک کردن رفتن به عنوان آنها در حال تلاش برای جذب بیشتر غیر ویتنام مشتریان. برخی از رستوران ها شروع به وارد کردن جفت از chopsticks در کاغذ باد و قابل تحسین تلاش برای نشان دادن مراقبت از خود برای مشتریان خوب بودن. مهم نیست که مردم هنوز هم در از بین بردن حتی اگر آنها می دانند که کسانی که پلاستیک chopsticks شده اند از طریق تجاری واشر درست مثل در هر کلاس ایجاد. متناوبا, چند رستوران نیز در دسترس به صورت جداگانه پیچیده یکبار مصرف چوب chopsticks که به نظر می رسد با موفقیت جلوگیری از پاک کردن.

در حال حاضر اگر شما در یک کلاس رستوران پنج ستاره و سپس با پاک کردن خود chopsticks منعکس کننده ممکن است به شدت بر روی شما. آگاهی از خود و محیط, محیط زیست و دیگر شام. اگر رستوران شما انتظار دارد به افاده و سپس یک افاده و نه آن را به نگاه مانند شما تعلق ندارند.

برای پاک کردن یا نه برای پاک کردن? شما در حال حاضر می دانید که در آن و زمانی که.

“خود را به فرد فو” قوانین و مقررات

هنگامی که خود را pho است که در جدول همه چیز شما را از اینجا است که کسب و کار خود را. وجود دارد به طور معمول 2 همه چیز شما ممکن است بخواهید برای انجام این کار قبل از حفاری در: افزودن garnishes (جوانه culantro ریحان آهک و قطعه قطعه فلفل) و با اضافه کردن سس (hoisin سس برای pho و هات سس فلفل قرمز عمدتا Sriracha نام تجاری در ایالات متحده) است که در حال حاضر در جدول. هر چه تنظیمات خود را, اجازه ندهید کسی به شما بگوید “شما باید این و یا شما باید اضافه کنید که.” این کاملا اختیاری در هر طعم و مزه خود را. Pho نیازی نیست که شما به چیزی اضافه شده اما اضافه کردن برخی از این خود را افزایش می pho.

“Slurping خود فو” قوانین و مقررات

شما به انجام همه چیز را به درستی تا به این نقطه است. اصلی خود را به قصد به سادگی گرفتن سریع کاسه فو به نظر می رسد سنین پیش. اما در نهایت این لحظه! Chopsticks در یک طرف (چپ یا راست) قاشق در طرف دیگر شما به دنبال آن بروید و با ذوق. البته آن را واقعا نمی “هر چیزی می رود” از آنجا که مدنیت هنوز شمارش در هر فرهنگ است. در آسیا, خوردن ماکارونی نیاز به slurping و فو از این قاعده مستثنی است. پس پیش بروید. Slurp. فقط نه بیش از اندازه.

“اتمام فو” قوانین و مقررات

راه مناسب برای پایان یک وعده غذایی در ویتنام است برای قرار دادن خود را chopsticks خود را در سراسر کاسه مانند ساخت یک پل. این ممکن است در تضاد با کنوانسیون هرگز پل chopsticks بیش از یک کاسه اما ویتنام سنت به دنبال بسیاری از سنت های چینی و این یکی از آنها است. در حالی که دوم و پس از آن ویتنام نسل های خارج از ویتنام شروع به از دست دادن این سنت هنوز هم این روش پذیرفته شده برای پایان دادن به یک وعده غذایی.

اوه یک چیز بیشتر. در حالی که آن را خوب به منظور فو برای رفتن و یا گرفتن از, گرفتن مانده با شما است بدون هیچ است. شما فقط یک شانس در یک کاسه pho. به علاوه آن را نفرت انگیز, با این حال شما را در آن نگاه کنید.

“اوج” قوانین و مقررات

به جز برای بیشتر رستوران های گران قیمت که در آن هزینه خدمات و یا اوج ممکن است اضافه شده و یا انتظار می رود سرور در بسیاری از “معمولی” pho مغازه ها در ویتنام انتظار نیست راهنمایی به عنوان بخشی از خدمات خود را. اوج, به مشترک ویتنامی (طبقه کارگر) است نه آنچه که یک غربی ممکن است فکر می کنم. راهنمایی به طور معمول نگاه به عنوان “تغییر یدکی” یا جزوه که یک کارگر نه قبول نمی کند. به جز گدا کارگران از جمله کسانی که به ارائه خدمات نمی خواهید به دیده می شود به عنوان پذیرش جزوه. گردشگری ویتنام را تغییر خواهد داد اما برای بسیاری از مکان ها نهفته نیست تا حد زیادی توسط بازدید کنندگان خارجی اوج احتمالا همچنان وجود ندارد و نمی رود.

اوایل ویتنام پناهندگان انجام دقیق این طرز فکر به جهان غرب است. شما هنوز هم می توانید ببینید همین نگرش در میان بسیاری از ویتنام حتی امروز – این با وجود زندگی در ایالات متحده برای بیش از 30 سال است. با مواد غذایی ویتنامی رفتن جریان اصلی در آمریکا اوج بیشتر در حال تبدیل شدن به امری عادی و قابل قبول توسط ویتنام ارائه دهندگان خدمات.

بنابراین چه چیزی شما را انجام دهید ؟ برای ایالات متحده رستوران قطعا راهنمایی را ترک. اما اگر شما در ویتنام را ترک نکات اگر شما در یک شهر بزرگ است. اگر شما به خودتان پیدا کنید در یک محل در boondocks و سپس اوج نمی رود. اما اگر شما هنوز هم باید آن را انجام دهد و سپس آن را به سرور به طور مستقیم و به طور جداگانه با صداقت و دوستی است. و یا اگر صاحب و سرور هستند و همان (یا اعضای خانواده) و سپس فقط اضافه کردن بیشتر به پرداخت خود را و از آنها بخواهید برای بازگشت تغییر دهید. نه “نگه داشتن تغییر” اما “بدون نیاز به بازگشت را تغییر دهید.”

“پرداخت” قوانین و مقررات

آمریکایی ها و دیگر غیر-ویتنام شام ممکن است متوجه شده است که بسیاری از ویتنام رستوران حاضر نیست چک در جداول خود را. این بد نیست خدمات. آن را فقط به این دلیل که رستوران نمی خواهید به نگاه مانند آنها در حال تلاش به شما پرتاب کردن درب با درخواست شما را به عجله و پرداخت. این رایج ویتنام رستوران راه و آن وجود دارد در اینجا در ایالات متحده بیش از حد.

بنابراین چه چیزی شما انجام دانستن این همه ؟ فقط آنچه را که “به طور منظم” انجام شده است. مدتی آگاه سرور را تشخیص غیر ویتنام مشتری خواهد شد و در حال حاضر یک چک پس از وعده غذایی خود را (در حالی که لزوما انجام همین کار را برای ویتنام مشتریان.) اما اگر این مورد است, سپس شما (و هر کس دیگری) فقط به ثبت نام و پرداخت هزینه وجود دارد. هیچ سردرگمی بیشتر.

خلاصه: Pho قوانین و مقررات

وجود دارد شما آن را دارند. Pho قوانین و مقررات. من می دانم که بسیاری از ما فقط می خواهم یک کاسه pho اما من معتقدم دانستن این و شاید تمرین حداقل برخی از آنها شما را بسیار نزدیک به خود را pho از شما می خواهم که در غیر این صورت. Pho آداب معاشرت به شما می دهد فو نیروانا, پس به صحبت می کنند. لذت بردن از.

[ad_2]

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *