رفتن به نوشته‌ها

پیش‌نویس خودکار

NCI واژه نامه نوشتن شرح تصاویر

نوشتن عنوان: فرایند تبدیل روایت ، گفتگو ، موسیقی و جلوه های صوتی تولید فیلم به متن است که در صفحه تلویزیون نمایش داده می شود. زیرنویس ها معمولاً حروف بزرگ سفید با زمینه سیاه هستند.

پیش نویس (غیر خطی) نوشتن شرح تصاویر: تهیه عنوان برای برنامه نویسی ضبط شده به گونه ای که در زمان پخش هوا یا پخش رسانه ، زیرنویس ها بخشی از رسانه ها هستند. ظاهر زیرنویس ها معمولاً “پاپ آپ” است اما می تواند “رو به بالا” باشد. زیرنویس ها به طور معمول در قسمت سوم یا پایین صفحه تلویزیون قرار می گیرند.

زیرنویس ها: یک عبارت یا جملات همه به یکباره روی صفحه نمایش داده می شود – به صورت خط به خط – چند ثانیه در آن جا باقی نمی ماند و سپس ناپدید می شود یا با عنوان کامل دیگر جایگزین می شود. زیرنویس ها به هماهنگی با برنامه به پایان رسیده و برای کمک به شناسایی بلندگو بر روی صفحه قرار می گیرند. زیرنویس های Pop-on برای نوشتن شرح تصاویر از پیش تنظیم شده استفاده می شوند.

نوشتن شرح تصاویر روی صفحه نمایش مرکز: نوشتن شرح تصاویر پاپ در مرکز پایین صفحه تلویزیون است. قرار دادن آنها مشابه زیرنویس ها است اگرچه به صورت زیرنویس ها با حروف سفید در یک جعبه سیاه نمایش داده می شوند. تغییرات بلندگو توسط یک خط تیره ذکر می شود.

نوشتن شرح تصاویر: نوشتن زیرنویس ها با حرکت مداوم روی صفحه نمایش خاموش و خاموش می شود. معمولاً دو یا سه خط متن در یک زمان ظاهر می شوند. با رسیدن خط جدید ، در پایین ظاهر می شود و سایر خطوط روی صفحه را فشار می دهد. زیرنویس های Roll-up برای همه زیرنویس های زنده استفاده می شوند و همچنین می توانند برای نوشتن شرح تصاویر از پیش تنظیم شده استفاده شوند.

نوشتن شرح تصاویر به موقع: برای برنامه نویسی از پیش تنظیم شده ، نوشتن زیرنویس ها می تواند به موقع باشد تا از نزدیک با صدا هماهنگ شوند. سابتایتل

نوشتن شرح تصاویر زنده (آنلاین): نوشتن شرح تصاویر که در زمان تهیه برنامه ارائه می شود. “زمان واقعی” ، “نمایش زنده” و ترکیبی از این دو روش برای نوشتن شرح تصاویر بر روی خط است. ظاهر زیرنویس ها “جمع شده” است.

نوشتن شرح تصاویر در زمان واقعی: روش نوشتن شرح تصاویر که در آن نوشتن شرح تصاویر به طور همزمان در زمان مبدا تهیه می شود و توسط نوازندگان ویژه زمان واقعی با استفاده از دستگاه stenotype تهیه می شود.

دیکشنری در زمان واقعی: یک فرهنگ لغت کامپیوتری است که از واج ها و انگلیسی مربوطه آنها تهیه شده است که زیرنویس برای ساختن کلمات و ایجاد نقطه گذاری استفاده می کند. زیرنویس های زمان واقعی آنچه را می شنوند آوایی می نویسند. شبیه به نوشتن آکورد روی پیانو ، چندین کلید بر روی دستگاه استوپو فشرده می شوند تا ترکیب کلمات مختلفی را ایجاد کنند. هیچ دو زیرنویس دقیقاً به همان روش نوشتن ندارند ، بنابراین هر یک فرهنگ لغت سفارشی دارد.

زیرنویس ها به صورت زنده: نوشتن شرح تصاویر هنگام استفاده از یک اسکریپت دقیق و یا فیلمبرداری دقیق قبل از زمان پخش یک برنامه استفاده می شود. زیرنویسها از قبل تهیه شده و روی دیسک رایانه ذخیره می شوند. از آنجا که این برنامه از طریق telecast است ، یک نوازنده برای نمایش هر زیرنویس ، دکمه ای را روی سیستم captioning فشار می دهد. نوشتن شرح تصاویر به صورت خط به صورت خط به نظر می رسد و در حد امکان با صدا برنامه همگام سازی می شود.

عنوان های بسته: زیرنویس هایی که فقط با استفاده از رمزگشایی قابل نمایش هستند. رمزگشیر ممکن است به یک تلویزیون متصل باشد یا بعد از ژوئیه 1993 به تلویزیون ساخته شده باشد. بسته بندی زیرنویس بسته به کاربران امکان می دهد تا از همان تصاویر پخش شده و ضبط شده ویدئویی که سایر تماشاگران تلویزیون از آن لذت می برند ، لذت ببرند. اطلاعات با عنوان بسته در خط 21 فاصله عمودی خالی سیگنال تلویزیون انجام می شود.

زیرنویس های باز: زیرنویس هایی که بدون استفاده از یک رمزگذار تنظیم شده یا تلویزیون با رمزگشای داخلی قابل مشاهده است. هنگامی که یک فیلم با نوشتن شرح تصاویر باز است ، زیرنویس ها برای همیشه بخشی از تصویر هستند.

Closed Caption Decoder: یک وسیله الکترونیکی یا برنامه نرم افزاری است که سیگنال زیرنویس را رمزگشایی می کند و باعث می شود متن زیرنویس در صفحه نمایش داده شود. در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 ، رمزگشایهای زیرنویس بسته اصلی وسیله ای بود که مصرف کنندگان می توانستند تلویزیون را تحت عنوان تماشا کنند. از اول ژوئیه 1993 ، تمام مجموعه های تلویزیونی با صفحه نمایش 13 اینچ یا بزرگتر تولید شده برای فروش در ایالات متحده باید دارای قابلیت رمزگشایی داخلی باشند.

File Caption: یک فایل رایانه ای که اطلاعات عنوان مربوط به برنامه را شامل می شود ، از جمله متن ، زمان بندی و اطلاعات جایگذاری را ذخیره می کند. از پرونده caption در رابطه با رمزگذار برای ایجاد زیر نویس اصلی عنوان استفاده می شود.

رمزگذاری: فرایند درج داده های زیرنویس در سیگنال تلویزیون در خط 21.

رمزگذار: وسیله ای است که داده های زیرنویس را به صورت الکترونیکی در سیگنال تلویزیون در خط 21 وارد می کند

خط 21: سیگنال تلویزیون از 525 خط تشکیل شده است. فاصله خالی کردن عمودی خط 1 تا 21 را در بر می گیرد. اطلاعات عنوان در خط 21 قرار دارد و فیلم فعال از خط 22 شروع می شود.

کد زمان: یک سیگنال الکترونیکی است که در یک نوار ویدیویی تعبیه شده است که به طور نامحسوس هر فریم ویدیو را مشخص می کند.

استاد: نوار ویدئویی اصلی ، نسل اول نسخه نهایی یک برنامه. استاد ، نوار ویدئویی است که برای ایجاد “زیرانداز” عنوان تحت عنوان استفاده می شود.

Submaster: هرگونه تکراری که از فیلمبرداری استاد ایجاد شده است. نوار ویدئویی زیرنویس زیر نویس اصلی است.

خودکار زنده

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.