رفتن به نوشته‌ها

کپنهاگ یک افسانه

[ad_1]

یکی از کپنهاگ بهترین و شناخته شده نشانه این است که پری دریایی کوچک. پرداخت ادای احترام به هانس کریستین اندرسن شخصیت برنز مجسمه ساخته شده توسط ادوارد Eriksen در سال 1913 و پرداخت شد توسط Carlsberg آبجوسازی.

متاسفانه آن را به خوبی دوست داشت به عنوان شناخته شده است. شده اند وجود دارد های مختلف ماموریت موفقیت آمیز به ریز ریز کردن پری دریایی بازوها و سر آخر در سال 1998 است. دولت دانمارک در پاسخ به پر کردن مجسمه با بتن به کسل کننده آینده هر تلاش. به نظر می رسد به انجام ترفند.

اما چرا ؟ در دانمارک, هانس کریستین اندرسن است که شکسپیر دیکنز و وردزورث همه نورد را به یکی. متولد در Odense در 1805 نویسنده است که شاید بهترین و شناخته شده برای نوشتن, fairy tales – یا eventyr – اما او نیز یک نویسنده پرکاری از نقش سفرنامه و رمان و شعر.

به لیست برخی از اندرسن را قصه می رود برای نشان دادن خود به آشنایی: پری دریایی کوچک The Snow Queen, جوجه اردک زشت, The Little Match Girl شاهزاده خانم و نخود Thumbelina, لباس جدید امپراتور.

پری داستان فراتر از فرهنگ غربی و زمانی تقریبا وضعیت اسطوره ای. ساخته شده به pantomimes, باله و انیمیشن آنها به راحتی قابل دسترس برای کودکان; شاید اشاره به سمت انگیزه های پشت خرابکاری.

در پایان ماه نوامبر من صرف یک آخر هفته طولانی در کپنهاگ و البته رفت و برای دیدن پری دریایی کوچک. اندرسن داستان در اصل منتشر شد و در سال 1837 و راهنمای من به من گفت که وجود دارد عدم وجود حقیقت در پشت Eriksen بعد از نمایندگی که برخی دانمارکی اعتراض به.

مجسمه این الهه شعر و موسیقی بود و همسرش یک رقاصه. آن را زیبا و آماده و شاید کمی غمگین اما نشان می دهد چیزی از عذاب اندرسن دریایی کوچک مواجه شده است. شخصیت بسیار گریه به دور از دیزنی زیبایی آبزیان.

در eventy پری دریایی بازديد دریا جادوگر برای یک معجون برای تبدیل او بودن. نوشیدن این معجون به این معناست که او را از دست زبان او و پس از او نفیس صوتی, اما قادر به راه رفتن با انسان است. او مشتاق برای شاهزاده خوش تیپ او را در یک طوفان به او را دوست دارم. اگر او را می پذیرد او خواهد بود با برکت زندگی ابدی است.

“… دم خود را تقسیم خواهد شد و کوچک شدن آن می شود تا آنچه را که مردم بر روی زمین در تماس با یک جفت از پاهای خوش بر و رو. اما از آن خواهد صدمه دیده است; آن را احساس به عنوان اگر یک شمشیر تیز کاهش از طریق شما. هر کس که می بیند به شما می گویند که شما در حال برازنده ترین انسان آنها همیشه چشم گذاشته برای شما حفظ خواهد کرد شما را بی حرکت و بدون رقصنده قادر خواهد بود به آج و به آرامی به عنوان شما. اما در هر مرحله شما را احساس به عنوان اگر شما بر تاسیسات چاقو تیغه های بسیار تیز که خون باید در جریان است. من مایل هستم به شما کمک کند اما آیا شما مایل به رنج می برند این همه؟”

“بله” کوچولو پری دریایی گفت: در لرزش صدای او به عنوان فکر شاهزاده و به دست آوردن روح انسان است.

Den lille Havfrue هانس کریستین اندرسون

در سال 2006 هنرمند دانمارکی بیورن Norgaard راه اندازی شد دوباره توسط Carlsberg (در میان دیگران) برای ایجاد یک بخش جدید Little Mermaid را. چشم انداز خود را شکسته است و شکست خورده است که در این شکنندگی در موجودی وجود ندارد که به آسانی قابل تشخیص فرم. ممکن است نزدیک به اصلی تلخ و داستان پیچ خورده.

فاصله کوتاه در سراسر آب است رستوران Noma – در آن زبان اصلی با نام مخفف است نوردیک مواد غذایی است. این دو ستاره میچلین و در سال بلافاصله قبل از سال 2013 سه بار برنده از بهترین رستوران در جهان است. (من دوست دارم که رفته اما متاسفانه با یک هفته متوجه هیچ جدول برای من!)

آشپز رنه Redzepi منوی سنتی است نوردیک مواد غذایی ابداع. این جشن محلی و فصلی تولید و بهره گیری از آب و هوا و چشم انداز. Redzepi و مالک نوئل مایر پیشگام آشپزی جدید شمال اروپا و یک برنامه در سراسر دانمارک, فنلاند, ایسلند, نروژ, سوئد, و وابسته به سرزمین است. وجود دارد شدید پراید در هویت ملی و اصالت.

در سراسر شهر قدیمی و جدید تعریف هر یک از دیگر. از نو Noma است در یک انبار قدیمی که در آن خشک و ماهی و شور ماهی, نهنگ, نفت و پوست ذخیره شده بودند قبل از اینکه به فروش می رسد در مجاور Greenlandic تجاری میدان های قدیمی مرکز در خارج از کشور تجارت برای 200 سال است.

اقامت خانواده سلطنتی Amalienborg کاخ سنگ پرتاب از فوق مدرن سلطنتی تئاتر (که باز با هملت شاهزاده دانمارک در سال 2008); قرن هفدهم پیر بورس را منار مخروطی ساخته شده از چهار در هم پیچیده اژدها’ دم سهام افق با سیاه و سفید درخشان الماس – فرمت جدید از کتابخانه سلطنتی.

شاید تعادل را می توانید در ادامه و در حال حاضر وجود دارد یک محل برای هر دو Eriksen سنتی مجسمه و Norgaard مدرن پری دریایی تفسیر امروز در کپنهاگ.

هانس کریستین اندرسن شخصی افسانه زمانی شروع شد که در 14 او در سمت چپ یک فقیر تربیت در ادنسه به ثروت خود را در شهرستان. او زندگی می کردند در تعدادی از مکان های اطراف کپنهاگ از جمله هتل d’Angleterre و اتاق زیر شیروانی از آنچه که در حال حاضر Magasin du Nord – قدیمی ترین فروشگاه در اسکاندیناوی. شما می توانید اتاق حفظ شود نویسنده حافظه است.

در هنگام انتخاب که در آن برای رفتن نمی شود فریب خورده به نام Nyhavn ترجمه به عنوان جدید هاربر. آن است که در واقع یکی از قدیمی ترین مناطق کپنهاگ و اندرسن زندگی برای بسیاری از سال در آپارتمان های مختلف همراه زیبا با رنگ روشن و خیابان است.

نویسنده مشتاق بود مسافر سفر تا آنجا که شمال آفریقا و استانبول نوشتن تجربیات خود را در یک شاعر در بازار. قایق های چوبی هنوز هم لنگر در Nyhavn و آن را آسان به تصور چرا فشار و شلوغی از یک پورت مشغول بود چنین قرعه کشی او را با خود به به.

زمانی که من در بازدید از بازار کریسمس صف بندر. Nissen این اجنه اندرسن توصیف شده در داستان های محبوب در دکوراسیون برای فروش. دوست داشتم به معامله من gluhwein برای جم برای دیدن اگر من می تواند محور یک Nisse خانه با من است.

یکی برای مسافران تنهاست

من خوشحال هستم برای سفر به بسیاری از مکان خود من بود اما لذت ببرید خوش آمدید در کپنهاگ; مردم به خصوص دوستانه و باز است. دانمارک فرهنگ شامل چیزی به نام hyggeاغلب به عنوان ترجمه “cosy” یا “cosiness” این بدان معنی است بسیار بیشتر از نظر مصاحبت گرمی و دوستی است.

اغلب بهترین لذت می برد با غذای خوب و چیزی برای نوشیدن کپنهاگ را در کافه ها و بارها انجام بیشترین تلاش خود را برای ایجاد یک hyggelige جو است. و خوشبختانه برای مسافر تنها گروه ممکن است فقط ملاقات کرده اند – هر جا که وجود دارد این است که یک آتش باز و مکالمه شما می توانید پیدا کردن hygge.

ادبیات عشق و سفر ؟ بازدید abookabroad.com برای ویژگی های بیشتر.

[ad_2]

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.